☰ MENU

Dovolím si trochu navázat na legendární výrok, kdy bylo paní Adamovou řečeno, že vlády tu nejsou od toho, aby se starali o občany. Myšlenku chápu tak, že stát se má postarat o nesvépravné, děti, důchodce a nemocné a ostatním lidem vytvořit podmínky, aby se jim v zemi dobře žilo a pracovalo. Ať se ti lido starají sami, jsou přece svéprávní a dospělí.

To mi přijde jako smysluplný požadavek a přání, protože nechci, aby mi stát utíral zadek nebo dovoloval kdy chci jít ven. Když potřebuji, tak mii stát pomůže, potradí, ale se víc nestará.

 

Celý výrok paní Pekarové Adamové: "Já myslím, že je důležité si uvědomit hned několik zásadních věcí – a budu i reagovat na to, co zaznělo. Víte, podle mě vlády se nemají starat o lidi, mají se postarat o to, aby tady bylo bezpečno. To bezpečí je první předpoklad toho, aby se nám vůbec nějak dařilo. A to je teď velmi důležité, a myslím si, že si všichni uvědomujeme, že Vladimir Putin se zdaleka nechce zastavit jenom na Ukrajině, a myslím si, že si nikdo nepřejeme, aby ty tanky přijely až sem. A tím, že pomáháme právě porážce Putina, tak pomáháme i našim lidem" Nedělní partie na Prima TV, 27.3.2022

Další články: